Přeskočit na obsah

Tandemový paragliding

Souběžně s provozem výcvikového střediska a navijáku nabízíme komukoliv možnost seznamovacího / instruktážního letu na tandemu. Tato nabídka je vhodná pro širokou veřejnost nebo zájemce o účast ve škole paraglidingu, kteří si chtějí ověřit svou reakci na paraglidingový let. Tandemový (dvoumístný) padák je řízen kvalifikovaným pilotem-instruktorem a na pasažéra nejsou kladeny žádné další nároky. Jediným úkolem pasažéra je plně prožít a vychutnat tento jedinečný zážitek.

Náklady na seznamovací / instruktážní let pasažéra na tandemu s pilotem-instruktorem do 15 minut činí 2.500 Kč.

Startujeme s pomocí navijáku na letišti u Panenského Týnce. Tandemový (dvoumístný) padákový kluzák je řízen kvalifikovaným pilotem – instruktorem. Doba a výška letu závisí zejména na hmotnosti pasažéra a na aktuálních meteorologických podmínkách a pilot to opravdu nemůže výrazně ovlivnit. Běžná délka seznamovacího letu bývá okolo deseti až patnácti minut. Pokud se nám výjimečně nepodaří letět alespoň pět minut, pak samozřejmě rádi vyhovíme přání pasažéra let zopakovat.

Termické tandemové seznamovací lety
Při vhodných podmínkách a úspěšném zachycení v termice (využití stoupavých vzdušných proudů) lze po dohodě s pilotem let prodloužit. Pasažér se sám během letu rozhodne zda už je spokojený a chce přistát nebo si přeje připlatit a létat dál.
Příplatek nákladů za druhou a každou další čtvrthodinu termického letu: 1.000 Kč / 15 minut.

Tandemové lety nabízíme během sezóny (cca květen až září) pravidelně při dobrém počasí vždy o víkendu. Upřednostňujeme létání v sobotu. Neděli si ponecháváme jako náhradní termín pro případ špatného sobotního počasí. Ostatní dny výjimečně a pouze po předchozí dohodě.

Podmínky, omezení:

Váha pasažéra maximálně 95 kg, těžší zájemci pouze po předchozí dohodě. Zájemci mladší 18 let pouze se souhlasem přítomných rodičů.
Kamarádi a diváci vítáni: Přípravu na let, vlastní start, let i přistání lze pozorovat z bezprostřední blízkosti. Všichni mohou fotografovat nebo natáčet bez omezení.
Nezapomeňte si přivézt sebou: Sportovní oblečení, pevnou obuv, dobrou náladu a fotoaparát nebo videokameru pro zdokumentování hrdinského činu.
Důležité: Vždy si telefonicky ověřte aktuální letové podmínky ještě před odjezdem na letiště! Pokud v domluvený den nebude počasí vhodné pro bezpečný let, nic se neděje – poletíme až to bude možné někdy příště. Naše kapacita je v porovnání s rozmary počasí zcela dostatečná.

Dárkový poukaz na tandem lze objednat zde: Dárkové poukazy.
Rezervace termínu tandemového letu v sekci: Rezervace tandemů

Dárkový poukaz na tandem lze objednat zde