Kurzy Paraglidingu

Jasná a předem daná konečná cena za naše kurzy paraglidingu. Žádná další nepříjemná překvapení nebo skryté příplatky. Výcvik formou prodloužených víkendů!

Naše cesta k získání pilotního průkazu:

Výcvik a příprava k získání pilotního průkazu probíhá ve dvou oddělených a na sebe navazujících blocích. Tento model výuky nabízíme na základě vlastních dlouholetých zkušeností s hledáním optimální formy výcviku. Ukazuje se, že pauza a odpočinek mezi kurzy pilotům prospívají a výcvik je daleko bezpečnější a kvalitnější. Navíc, při tomto způsobu vedení výcviku, dosahujeme nejvyšší podíl úspěšně získaných nových pilotních průkazů:

 • Základní kurz - je úvodním a nezbytným kurzem pro všechny nové zájemce o paraglidingové létání. Po jeho absolvování lze pokračovat ve výcviku v Pilotním kurzu (volné, bezmotorové létání) nebo v Motorovém kurzu (létání s paramotorem).
 • Pilotní kurz - navazuje na Základní kurz paraglidingu. Je ukončen přezkoušením pro získání pilotního průkazu opravňujícího k létání na padákovém kluzáku (kvalifikace "Pilot PK" - Pilot padákového kluzáku).
 • Motorový kurz - navazuje na Základní kurz paraglidingu a není podmíněn absolvováním Pilotního kurzu. Po jeho ukončení je pilot připraven k přezkoušení pro získání pilotního průkazu opravňujícího k létání na motorovém padákovém kluzáku (kvalifikace "Pilot MPK" - Pilot motorového padákového kluzáku).

Každý z výcvikových kurzů probíhá během prodlouženého víkendu. Začínáme ve středu ráno a létáme až do neděle. 
Po absolvování základního výcviku paraglidingu je samozřejmě také možné pokračovat souběžně (současně) ve výcviku motorového i nemotorového paraglidingu.

Stávající držitelé pilotního průkazu pro paragliding mají výrazné úlevy při výcviku motorového paraglidingu. Platí samozřejmě i naopak: Piloti MPK (motorového padákového kluzáku) mají výrazné úlevy při výcviku bezmotorového paraglidingu.

Jsme velmi hrdí na to, že:

 • z pohledu bezpečnosti létání učíme mnohem víc, než je zvykem nebo předpisy pro výcvik paraglidingu vyžadováno
 • každý kurzista má po celou dobu základního kurzu paraglidingu k dispozici vlastní komplet vybavení, o které se nemusí s nikým dělit
 • pilotům se věnujeme i po skončení kurzu a pomáháme jim v dalším rozvoji pilotních dovedností
 • nabízíme plné spektrum služeb - základní výcvik, pilotní kurzy, zvyšování kvalifikace, výcvik bezpečného létání, tandemové lety, motorový paragliding, naviják, konzultace a prodej vybavení včetně podpory a servisu
 • všichni naši instruktoři jsou velmi zkušení aktivní piloti, schopní a ochotní předat své zkušenosti a znalosti nováčkům
 • jsme partnery jednoho ze světově nejúspěšnějších výrobců špičkových padákových kluzáků - české firmy Gradient
 • v oblasti motorového paraglidingu zastupujeme výrobce těch nejlepších paramotorů - českou firmu Nirvana
 • Česká republika patří ke světové špičce v oblasti paraglidingu - a to jak domácími výrobci na světové úrovni, tak i výsledky sportovní reprezentace.

Maximální péče a bezpečnost, nejen slovy:

 • používáme pouze schválené, kvalitní a neopotřebované vybavení splňující požadované normy
 • naše školní padáky (Gradient Bright nejnovější generace) patří k těm z mála pro výcvik a začátečníky bezpečným. Prošly testy a ve všech velikostech jsou certifikovány v nejbezpečnější možné kategorii EN-A.
 • všechny školní sedačky jsou testované (EN 1651) a máme je vybaveny bezpečnostními pěnovými chrániči páteře doplněnými o ochranou plastovou kluznou desku
 • opíráme se o vlastní (více jak dvacetileté!) velmi bohaté zkušenosti z létání a výcviku
 • jsme střediskem pro výcvik pilotů, nikoliv začínajících instruktorů - proto u nás potkáte jen a pouze zkušené, létáním, životem i časem prověřené kvalifikované instruktory
 • vlastníme vybavení pro všechny váhové kategorie, uspokojíme všechny kurzistky a kurzisty od 45 do 125 kg
 • naši kurzisté se automaticky stávají členy prestižního paraglidingového klubu - mohou s námi dále létat a zdokonalovat své pilotní dovednosti. Ať již jde o výcvik termického létání v těch nejlepších evropských terénech, výcvik motorového paraglidingu a nebo třeba pravidelné využívání navijáku.
 • pro základní výcvik využíváme služeb Aeroparku Raná u Loun (náš bezkonkurenčně nejlepší terén pro základní kurzy paraglidingu s dobrým zázemím). Výborná dostupnost: Raná u Loun se nachází na jižním okraji Českého středohoří, zhruba 50 kilometrů severozápadně od Prahy.

Ubytování
Pří vícedenním létání má každý účastník možnost zvolit ubytování individuálně. Je využíváno ubytovaní v budově správce areálu Raná nebo přilehlém kempu. Dále je možné využít široké nabídky hotelů / penzionů v okolí. Aktuální možnosti ubytování posíláme spolu spotvrzením rezervace kurzu.

Stravování
Přímo v místě ubytování je občerstvení, které lze využít pro jednodušší jídla během dne. Ve vesnici je slušná restaurace s teplou kuchyní. Velmi často grilujeme dobroty při večerním posezení.

Internet
Všichni kurzisté mají k dispozici WiFi HotSpot pro připojení k Internetu.