Přeskočit na obsah
Domů » Paraglidingové kurzy » Motorový kurz paraglidingu

Motorový kurz paraglidingu

Motorový kurz je určen absolventům Základního výcviku paraglidingu, rozhodnutým dále rozvíjet své pilotní dovednosti, létat samostatně a získat pilotní průkaz pro motorový paragliding. Úspěšně absolvovaný Motorový kurz tě připraví na závěrečné přezkoušení u inspektora letového provozu, které je podkladem pro vydání pilotního průkazu kvalifikace Pilot MPK (motorového padákového kluzáku). Tato kvalifikace opravňuje k samostatnému létání na motorových padákových kluzácích bez dohledu instruktora.

Kurzovné (Motorový kurz paraglidingu):

7.000 Kč pro Piloty s vlastním paramotorovým kompletem.
7.000 Kč pro Piloty bez vlastního paramotorového kompletu + náklady 1.000 Kč / motohodinu školního paramotoru (čistý čas chodu paramotoru).
Místo výcviku: Raná u Loun, letiště Charvátce, letiště Panenský Týnec. Motorový paragliding cvičíme po dohodě i mimo vypsané termíny motorových kurzů. S výhodou přitom využíváme terény v okolí Prahy a podvečerů s klidným ovzduším až do západu slunce.

Podmínky účasti:

úspěšné absolvování Základního výcviku paraglidingu. Motorový výcvik lze navázat přímo na tento Základní – není vyžadováno předchozí absolvování Pilotního kurzu (kvalifikace Pilot PK).
zájemci s kvalifikací Pilot padákového kluzáku (nebo vyšší) samořejmě nemusí absolvovat Základní výcvik
obuv s neklouzavou podrážkou do terénu (pokud navíc zpevňuje kotník, tím lépe)
vlastní šátek nebo tenká čepice pod přilbu.
Doporučujeme:

dobrou náladu a chuť zapojit se aktivně do výcviku
sportovní oblečení umožňující volný pohyb
tenké prstové rukavice.
Kurzovné určitě zahrnuje:

požadovanou teoretickou výuku motorového paraglidingu
praktickou výuku motorového paraglidingu v rozsahu do pěti lekcí (včetně)
zapůjčení odhlučněné komunikační přilby nebo radiostanice.
Kurzovné určitě nezahrnuje:

ubytování, stravování a pitný režim
cestovné na místo konání kurzu paraglidingu
praktickou výuku motorového paraglidingu nad rámec pěti lekcí, které jsou v ceně
náklady na motohodiny kompletu školního paramotoru s kluzákem (pokud je využíván za úplatu).
Lekce praktického výcviku

Lekcí se rozumí buď dopolední (ranní) nebo odpolední (večerní) úsek praktického motorového výcviku. Cvičíme-li motorovou praxi v jednom dnu dopoledne i odpoledne, pak se jedná o dvě výcvikové lekce.
Průměrně nadanému a šikovnému kurzistovi, dle našich zkušeností, stačí pro zvládnutí praktického motorového výcviku 5 lekcí. Je fér upozornit, že se velmi vyjímečně setkáváme i s případy, kdy ani dvojnásobek lekcí nestačí pro zvládnutí potřebných dovedností a řádné splnění výcvikových úloh.

Náklady lekcí navíc (nad rámec pěti lekcí, které jsou v ceně) se řídí následující tabulkou:

Obsazení výcvikové lekce individuál – jeden účastník dva a více účastníků
Dvě lekce ve stejném dni (dopolední + odpolední) 4.000 Kč 2.000 Kč
Jedna lekce (dopolední nebo odpolední) 2.000 Kč 1.000 Kč
A co vybavení?

Našim kurzistům nabízíme plnou servisní a konzultační podporu při výběru potřebného vybavení pro motorový paragliding. Díky širokým kontaktům jsme schopni zprostředkovat zájemcům prodej nebo koupi použitého vybavení – paragliding bazar. Všechno nabízené vybavení pro motorový paragliding prochází přísnou kontrolou a splňuje všechny předepsané podmínky pro létání (platný technický průkaz).

Náš tip: Létej, létej a létej! S našimi motorovými kurzisty/piloty se stále scházíme a společně pak odlétáme na poznávací vzdušné výlety – vyhlídkové lety. Od kratších večerních polétání třeba až po několikadenní akce. Vše plánujeme operativně, zejména dle počasí, místa pobytu a volného času účastníků.

Náš další tip: Motorový kurz můžeš absolvovat také během našeho výletu do Dánska. Tamní ohromné písčité pláže jsou pro výcvik motorového létání jako stvořené!

Náš další tip: I po získání pilotního průkazu pro motorový paragliding si můžeš dále půjčovat některý z právě nevyužitých školních paramotorových kompletů (padákový kluzák, paramotor, přilba a vysílačka) a letět s námi na výlet pouze za úhradu nákladů 1.000 Kč / motohodinu školního paramotoru (čistý čas chodu paramotoru)

Možné úlevy a slevy: Zkušení piloti PK (padákového kluzáku) s několikaletou praxí mají nárok na:

úlevy při výcviku (pozemní výcvik, teorie)
slevu na kurzovném 2.000 Kč.